Виховний захід, фотозвіт
Міністерство
освіти і науки України
Криворізький
державний педагогічний університет
Кафедра
педагогіки
Спортивно-розважальна гра
«Поклик
джунглів»
Підготувала студентка
факультету
географії, туризму та історії
Качан
Дарина Віталіївна
Перевірив
методист кафедри педагогіки
Щербина
Світлана Миколаївна
Кривий
Ріг - 2017
Мета: залучити дітей до систематичних
занять фізичними вправами, формувати життєво важливі рухові навички та вміння;
виховувати сміливість, силу волі, витривалість, товариськість.
Місце
проведення: спортивний
майданчик ДОТ «Перлина Криворіжжя».
Форма
проведення: спортивно-розважальна
гра.
Обладнання: обручі, кеглі, м’ячі, 4 відерця з
водою, 4 ложки, 4 чашки, 4 тарілки з цукерками.
Тривалість: 45
хвилин.
Дата проведення: 30.07.2017
План проведення заходу:
1.
Організаційна частина:
§ привітання
§ вступне
слово
§ ознайомлення
з темою та формою заходу.
2.
Поділ учасників на команди – 4 команди по
9 осіб. Привітання команд.
3.
Проведення 7 турів спортивних змагань.
4.
Підрахунок набраних кожною командою
балів.
5.
Заключна частина: підведення підсумків,
визначення переможців.
Хід гри
(Організаційна частина. Вихід команд)
Ведучий. Увага-увага! Усі діти 7 загону! Ви знаєте? Ви чули?
Сьогодні в джунглях змагання спортивні. Усі бажаючі запрошуються на захоплююче
видовище!
(Виходять команди. Привітання команд. Команди виголошують свої
назви)
Ведучий. Змагаються: команди «Хижаки», «Левенята», «Бандерлоги» і «Мауглі».
Ведучий. Шановні гості, судді та любі звірята. Послухайте
«Великий закон змагань у джунглях». За кожне зайняте перше місце у конкурсі
команда отримує 4 бали, за друге – 3 бали, за третє – 2 бали, за четверте – 1
бал. Ніхто не повинен хитрувати. За нечесну гру команди штрафуються.
Щоб зробиться дужими,
Ми зі спортом дружимо.
Будуть з нас і альпіністи,
І завзяті футболісти.
І жокеї, і плавці,
Й фехтувальники, й гребці –
Не прості собі спортсмени,
А відомі рекордсмени.
Ми зі спортом дружимо,
Виростаєм дужими.
А зараз розпочинаємо нашу гру!
I тур
«Спортивна гра»
Учасники змагань
шикуються на одній лінії. По команді перші гравці, тримаючи на поясі обруч,
оббігають кеглю і повертаються до своєї команди, беруть до себе другого
учасника і знову оббігають кеглю. Гру повторюють до останнього учасника команди.
Перемагає команда, яка першою виконає завдання і повернеться на старт.
II тур
«Крокодили»
Кожному гравцю
потрібно добігти до тарілки з цукерками. Взяти одну цукерку зубами і принести
своїй команді. Потім гравці міняються місцями. Перемагає той, хто швидше
принесе останню цукерку.
III тур
«Уперед – назад»
Гравці стають парами
спиною один до одного, захопивши партнера зігнутими в ліктях руками. За
командою пари прямують до кеглів, які стоять за 5 м від лінії старту. Дійшовши
до кеглів, повертаються назад. На першому етапі один учасник рухається обличчям
уперед, а другий спиною, на зворотному навпаки. Перемагає команда, пари якої
першими закінчать гру.
IV тур
«Водопой»
Учасник із ложкою в
руках набирає води і повинен донести до кеглів і вилити в кружку воду.
Перемагає та команда, яка швидше пробіжить і набере більше води.
V тур
«Кенгуру»
Завдання учасникам –
затиснути м’яч між ногами. За командою обстрибати кеглі і повернутися назад,
передати м’яч наступному гравцю. Якщо м’яч випав, гравець мусить підняти його і
продовжити змагання з того місця, де він втратив м’яч.
VI тур
«Печера»
Команди шикуються в
шеренгу. На відстані 10 м від них помічники ведучого тримають обручі. Кожний
учасник естафети біжить до обруча, пролазить крізь нього і повертається назад.
Чия команда швидше закінчить естафету та перемагає і отримує 4 бали.
VII тур
«Естафета з м’ячем»
Учасники команд
шикуються в шеренгу. Ведучий дає капітанам команд м’ячі. Вони за сигналом
передають його над головою до останнього учасника. Останній передає м’яч до
капітана знизу. Та команда, яка першою закінчила естафету – переможниця. Котити
м’яч по землі забороняється.
Заключна
частина
(Підведення підсумків. Визначення переможців)
Самоаналіз виховного заходу
Дана тема виховного
заходу була обрана через її актуальність та важливий зміст: виховання інтересу
до спорту та систематичні фізичні вправи – запорука здорової людини. Вважаю, що
змалечку необхідно так прищеплювати дитині позитивне відношення до фізичної
активності, щоб малеча з радістю займалася спортом.
Основним завданням
заходу було залучити дітей до систематичних занять
фізичними вправами, виховувати витривалість, товариськість та силу волі.
Дітям заздалегідь була повідомлена тема
заходу, на спортивному майданчику було підготовлене необхідне обладнання. Захід
проходив чітко та організовано.
Вікові особливості
дітей були враховані, всі тури спортивних змагань мали приблизно однакову
складність. Діти не були виснажені під час усієї гри, а тому активно проходили
всі етапи змагань.
Атмосфера під час
виховного заходу була позитивна, діти активно підтримували один одного, відповідально
відносились до завдань, проявили інтерес до заходу. Була забезпечена
дружня та злагоджена робота в командах, жодного разу не були порушені правила
гри.
Колектив загону
поділився своїми враженнями після оголошення результатів гри. Дітям дуже
сподобався захід завдяки його новизні, адже подібного не проводять в школі, це
новий, цікавіший рівень занять фізичними вправами, які не лише укріплюють здоров’я,
але і приносять позитивні емоції, бо працюють діти в дружній атмосфері.
На мою думку, тема
заходу була повністю розкрита, мета заходу була досягнута.
Виховний
захід пройшов вдало, діти залюбки виконували поставлені перед ними завдання,
раділи участі в грі та позитивним результатам.
Гарний тамада і конкурси цікаві!
ВідповістиВидалитиГарний тамада і конкурси цікаві!
ВідповістиВидалити